Vyberte stranu

Kedy mám nárok na odškodné za meškanie letu?

Meškanie letu nikdy nie je príjemné. Najmä ak sa jedná o odlet alebo prílet lietadla. To vie urobiť škrt cez plány a prípadne aj výrazne skomplikovať dovolenku. Žiaľ, každému, kto pravidelne cestuje, sa podobná situácia už prihodila.

Vedeli ste však, že v určitých prípadoch máte pri meškaní letu nárok na kompenzáciu? Mnoho ľudí o tomto nemá ani potuchy a ukracuje sa tak o zaslúženú finančnú náhradu. To je však minulosťou.

My vám pomôžeme domôcť sa svojich práv.

 

Kedy máte nárok na odškodné za meškanie letu?

Právny rámec finančnej kompenzácie sa volá Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady č. 261/2004, ktorým sa ustanovujú spoločné pravidlá systému úhrad a pomoci cestujúcim. Nebojte sa, nejdeme vás nudiť paragrafmi a zákonmi.

V jednoduchosti ide o to, že ak sú splnené isté podmienky, máte nepopierateľné právo na finančnú náhradu za meškanie letu. Ktoré to sú?

  1. Samotné meškanie nesmie byť zapríčinené vonkajšími okolnosťami, ktoré letecká spoločnosť nemôže ovplyvniť – nepriaznivé počasie, živelná pohroma, štrajk zamestnancov, zlá politická situácia
  2. Predmetný let pristane v destinácií viac než tri hodiny neskôr, než je pôvodne plánovaný čas príletu
  3. Prevádzkujúca letecká spoločnosť je registrovaná v členskom štáte EÚ (vrátane Islandu, Nórska a Švajčiarska), prípadne odlieta z letiska v takejto krajine

Ak sa všetky tri podmienky vzťahujú aj na váš meškajúci let, máte nárok na odškodné. A s pomocou našich ostrieľaných odborníkov ho aj získate.

Aké odškodné vám pripadá?

Výška finančnej kompenzácie sa odvíja od vzdialenosti medzi miestom odletu a príletu. Rozlišujeme tri úrovne:

  • Vzdialenosť do 1 500 kilometrov – odškodné 250 €
  • Vzdialenosť od 1 500 do 3 500 kilometrov – odškodné 400 €
  • Vzdialenosť nad 3 500 kilometrov – odškodné 600 €

Poďme si ale uviesť konkrétny príklad.

„Janka mala kúpenú letenku z Viedne do Paríža. Pôvodný odlet o 15:20 bol však kvôli technickým problémom posunutý na 18:00, čiže o takmer tri hodiny neskôr. Momentálne Janka ešte nemá nárok na odškodné.

Neskorší odlet však ovplyvnil aj príchod do Paríža, ktorý sa z pôvodných 17:20 posunul na 20:30. To znamená, že meškanie v cieľovej destinácií sú tri hodiny a desať minút. Tu už nárok na finančnú kompenzáciu vzniká.

Keďže ide o let kratší než 1 500 kilometrov, Janka mala nárok na 250 €. A s našou spoločnosťou ich aj získala.„

Podanie online Žiadosti

Zažili ste na vlastnej koži meškanie letu, zrušený let alebo zmeškanie nadväzného letu? Vieme, čím ste si prešli a vy viete, že máte pravdepodobne nárok na kompenzáciu? Preto neváhajte a ozvite sa nám. Radi Vám s celým procesom pomôžeme a preberieme celú záťaž na nás, počnúc administratívnou časťou, až po komunikáciu s leteckou spoločnosťou.

Za naše služby platíte iba v prípade, že kompenzácia dopadne pozitívne. Komunikujeme transparentne a naše služby sú maximálne fair-play.

Odošlite nám už dnes Vašu žiadosť, je to jednoduchšie, než by ste čakali.

O nás

Zaoberáme sa kompenzáciami v leteckej preprave. Vďaka dlhoročným skúsenostiam, môžeme pomáhať s Kompenzáciami našim klientom. Preto neváhajte a vyplňte jednoduchú žiadosť: pokiaľ nevybavíme kompenzáciu, neplatíte žiadne poplatky.

Flag_of_Europe  Webstránka claimwin.eu je v súlade s nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 o ochrane údajov.

Vyhovujú Vám sociálne siete ?

Nech sa páči.

Facebook          Google Plus

created by Group of Heroes

www.meskanieletu.sk

www.zrusenieletu.sk

www.stratabatoziny.sk

www.claimwin.sk

Share This